Daniel Radcliffe: "Kdybych byl čarodějem"

6. března 2011 v 18:22 | the.Ninny™ |  Daniel Radcliffe

V novém publikovaném rozhovoru Daniel Radcliffe odpověděl na převážně zvláštní otázky o tom, jaké by to bylo, kdyby měl magickou moc. No to, že je otázka zvláštní neznamená, že zvláštní musí být i odpověď. Dan odpověděl naopak velmi zajímavě. Vždyť posuďte sami.

Představ si, Daniele, že od zítra se staneš čarodějem, čarodějnickým dobrovolníkem. Jak by si využil tuto moc?
"Chtěl bych mít moc, která by umožnila všem zemím třetího světa dostatečné množství pitné vody ... Kdybych byl čarodějnickým dobrovolníkem, tak bych vykopal gejzíry, fontány a jezera plná čisté vody všude tam, kde je to potřeba. Voda je život. Kdo toto nepochopí, riskuje války v politicky nestabilních zemích."

Kdybys měl moc změnit něco na sobě?
"Bojím se smrti! Mám z ní strach. Vím, že v jeden den zaklepe na mé dveře. Ale pokud by to bylo možné ... Chci být absolutně nepřítomen! (Smích) Takže, chtěl bych být zatraceně dobře neviditelný. Tak bych jí lépe unikl!"


Komu by si popřál špatný osud?
"Nechtějte ode mne jména! Nechtěl bych, aby se můj hůlka změnil na můj bič! Ale můžu přiznat, že existují jisti jednotlivci, jejichž moc nemusím. Problém mám například s lidmi, kteří nedodrží sliby nebo neplní povinnosti. Jejich nevhodnost, sobeckost a vztahy opravdu nesnáším. No a pak bych moc rád zaklel ty, co klábosí o tom, jak Robert Pattinson a já vedeme mezi sebou válku. Děkuji pěkně! To by bylo opravdu super, ať by se jim stalo cokoliv!"

Kdyby jsi se měl proměnit na zvíře, byl by si ...
"Vlkem! Miluji způsob, jakým se to zvíře pohybuje! Z té bestie to přímo srší a pak jistý druh líbezností v jejích očích. Že je mi pořád zima, líbí se mi myšlenka, že bych měl kolem sebe tolik kožešiny."

A kdyby to byl předmět?
"Dýně! Neptejte se mě proč! Jen mi to jako první přišlo na rozum. Líbí se mi, že zvenku je silná, ale uvnitř měkká! A je to stará, ale přesto velmi trendová zelenina. Na jakou zeleninu si vzpomenete, pokud by měla být jasně oranžová?"

Kdyby jsi se měl přeměnit na něco typicky britské?
"Golfová hůl! Je to sport, který miluji. Naneštěstí stále nemám dobrý švih. Když se dostanu ke hře, je to ... "Kryjte se!"

A co kdyby jsi se měl znovu narodit v kůži někoho slavného?
"Bart Simpson! Vím, že je kreslený, ale jsem jeho odvěký fanoušek."

Kdyby si mohl vrátit život někomu, koho uznáváš, kdo by to byl?
"John Lennon! Chtěl bych ho poznat! Tento chlapík se zasloužil o revoluci hudby dvacátého století. Jeho melodie a texty se zpívají stále i po sto letech. Byl to muž plný přesvědčení. A navíc skutečně humanitárně založen! Myslím, že kdyby byl stále naživu, vynaložil by všechnu svou energii na to, aby se to, o čem zpívá v Imagine, stalo skutečností. Jeho talent, jeho cit pro rytmus, jeho projev ... to dnes už vymírá."

A co představa teleportu do nějaké jiné části světa?
"Bahamy. Na ostrov zcela odříznutý od světa, mimo civilizace. Když jsem tváří Harryho Pottera, čekal jsem, že to přijde. Mým snem je prožít určité části mého života. Cítím, že jsem přeletěl dětstvím. Rychlost natáčení Harryho Pottera byla taková, že jsem si ani neuvědomoval, jak stárnu. Nyní je jediným mým "zrcadlem" tato sága, ke které budu připoután ještě roky. Divné, ne?"

Kdybys měl znovu prožít některý moment z tvého života?
"Asi ten den, kdy jsem získal roli ve hře Equus, kterou napsal v roce 1973 Peter Shaffer. Tehdy jsem konečně mohl dokázat všem, co o mně pochybovali, že opravdu vím hrát i jiné postavy kromě kouzelníka létajícího na koštěti."
___________________
Zdroj:priori-incantatem.sk
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.